Terapeuci

 

MAŁGORZATA OPOCZYŃSKA-MORASIEWICZ

Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie kliniczne w pracy jako psycholog kliniczny i psychoterapeuta, a także jako nauczyciel akademicki i osoba prowadząca szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej.W zakresie psychoterapii specjalizuje się w psychoterapii psychodynamicznej osób z zaburzeniami lękowymi (nerwicowymi), z zaburzeniami związanymi ze stresem, z zaburzeniami nastroju (depresyjnymi), z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania spowodowanymi używaniem substancji psychoaktywnych, a także z zaburzeniami psychotycznymi. Ponadto ma doświadczenie w konsultacjach rodzinnych oraz zajmuje się psychoterapią małżeńską i psychoterapią par.

W zakresie psychologii klinicznej zajmuje się diagnostyką psychologiczną dla celów klinicznych. Wykonuje również ekspertyzy psychologiczne.

Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz prowadzi superwizje psychoterapii (indywidualne i grupowe) osób szkolących się z psychoterapii, a także grupy Balinta dla terapeutów i osób świadczących pomoc psychologiczną.

Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz jest profesorem UJ doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, posiada specjalizację z zakresu psychologii klinicznej, certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i uprawnienia superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

JANUSZ MORASIEWICZ

Janusz Morasiewicz ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie kliniczne w pracy jako psychiatra, a także jako psychoterapeuta i nauczyciel akademicki oraz w prowadzeniu szkoleń z zakresu psychoterapii psychodynamicznej.W zakresie leczenia psychiatrycznego zajmuje się zarówno farmakoterapią, jak i psychoterapią osób z zaburzeniami lękowymi (nerwicowe), z zaburzeniami związanymi ze stresem,
z zaburzeniami nastroju (depresyjnymi), z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania spowodowanymi używaniem substancji psychoaktywnych, a także z zaburzeniami psychotycznymi. Doświadczenie pracy z pacjentami cierpiącymi na głębsze i długotrwałe zaburzenia psychiczne, w tym psychotyczne, przekłada w praktyce lekarskiej na możliwość łączenia farmakoterapii z psychoterapią.

W zakresie psychoterapii specjalizuje się w psychoterapii psychodynamicznej osób z zaburzeniami lękowymi, z zaburzeniami nastroju (depresyjnymi), z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania spowodowanymi używaniem substancji psychoaktywnych, a także z zaburzeniami psychotycznymi. Ponadto zajmuje się psychoterapią małżeńską i psychoterapią par. Wykonuje również ekspertyzy psychiatryczne.

Janusz Morasiewicz prowadzi superwizje psychoterapii (indywidualne i grupowe) osób szkolących się z psychoterapii, a także grupy Balinta dla terapeutów i osób świadczących pomoc psychologiczną.

Janusz Morasiewicz jest doktorem nauk medycznych, posiada specjalizację z zakresu psychiatrii, certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i uprawnienia superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.